3 טיפים לעיצוב הבית בסגנון כפרי

שיתוף

חזרתם מצימר בצפון והתאהבתם במראה הכפרי? אולי אתם גרים בלב העיר, אבל חולמים על בית בתוך מושב? אין צורך לשבור את הראש. ניצן הורוביץ, מעצב פנים המתמחה גם בעיצוב פנים בסגנון כפרי, אסף עבורכם מספר טיפים החשובים לעיצוב בית בסגנון כפרי.

עיצוב: ניצן הורוביץ
עיצוב: ניצן הורוביץ

עיצוב הפנים הכפרי, כמו הבית עצמו, מתחלק לכמה אזורים:

  • אזור המטבח: כדי לעצב את המטבח בעיצוב כפרי, חשוב להשתמש בפריטים העשויים מעץ או מתכת כבדה. עם זאת, כדי לא ליצור עומס ומראה מיושן, מומלץ לחזק את העיצוב במספר אלמנטים מודרניים, כמו נירוסטה או אלומיניום. עיקר העיצוב נע סביב העץ המלא והכבד, כמו למשל פינת אוכל גדולה ועבה, מדפים רבים וכמובן ארונות גדולים. ניתן "לתבל" את המדפים בכלי אחסון עתיקים כמו צנצנת, אגרטל או לתלות תמונות בסגנון עתיק. מכשירי החשמל החדשים ישתלבו בצורה נאה, ובכך יווצר שילוב של חדש-ישן. ניתן להניח סירים ומחבתות מפלדה, כמו פויקה, כדי ליצור אווירה של קולינריה.

 

  • אזור הסלון: בעיצוב הפנים הכפרי ישנה חשיבות רבה לסלון, שכן שם אנו מארחים את האורחים, ונמצאים בו שעות רבות. רצוי כי הקירות, יהיו בגוון בהיר או בטפט דמוי עץ, או בחיפוי אבן טבעית. בכך, הקירות לבדם יעניקו מראה כפרי וחמים. רהיטי הסלון חייבים להיות מעץ מלא, רצוי בצבע כהה, כדי שאלו ימלאו את החלל, ויראו כמו סלון ישן ונעים. ניתן להוסיף פריטי עיצוב וריהוט מחנויות המתמחות בעיצוב כפרי, אך ישנם גם כאלו המוצאים רהיטי עץ בשווקים שונים. בכל אופן, לא מומלץ בעיצוב פנים זה, לשלב פריטי עיצוב מודרניים או חדשניים.
עיצוב: ניצן הורוביץ
עיצוב: ניצן הורוביץ
  • אזור חדר השינה: דמיינו את חדר השינה באותו צימר כפרי? נסו להיזכר איזה חומר היה השכיח ביותר. קורות העץ הגדולות, הן שאחראיות על חלק מהעיצוב הכפרי בחדר השינה. ניתן להוסיף לקורות העץ הללו, מיטת עץ גדולה באותו צבע, וכך גם ארון הבגדים. בסיס המיטה צריך להיות נמוך ורחב, אך גב המיטה צריכה להיות גבוה ובולט, כדי שהמיטה תתפוס את מלוא הנוכחות בחדר. וילונות מבד טבעי יוסיפו לאווירה הכפרית, ורצוי שיהיו בצבע מנוגד לצבע העץ.

עוד מהבלוג