האח הגדול

שיתוף

אח גדול

אח… גדול
גם אותי מעניינת תכנית הריאליטי "האח הגדול", אך מנקודת מבט קצת אחרת – העיצוב, החשיבה ובעיקר ההתאמה האישית והתכנון הפרטני.
לאחר חצות בין ראשון לשני, בשבוע שעבר, אני מוצא את עצמי צופה בתכנית פתיחת העונה שמסקרת את הרעיונות, החומרים ובכלל את עיצוב בית האח. חייב להודות שהשנה החלל נראה קצת אחר, אפילו לא אגזים ואומר בוגר יותר מן העונות הקודמות משופע בפרטים ושילובים ייחודיים משובחים ביותר. צבעוניות עדינה ולא מעט הרמוניה שופעת, מי אמר אפור ולא קיבל?

לאחר יומיים, הוזמנתי להקרנת VIP של תכנית האח במסעדת "מועדון קצינים" בתל אביב, שאורגנה על ידי חברת הדלתות "רשפים". ארוחת הערב, שכללה מספר מצומצם של מעצבים ואדריכלים מוכרים מהתחום וכמובן שני אורחי כבוד – מיכאל ששון מעצב בית האח ושותפתו לעשייה הגברת המקסימה דולה. וכן,כולם צעדו על שטיח אדום. ממש הוליווד.

במהלכה של הארוחה הוגשו מספר רב של מנות אסייתיות טעימות ביותר, יין ועוד הרבה פינוקים, אך עיקר הערב כלל שיח מקצועי ופורה סביב אדריכלות ועיצוב, לייף סטייל וכמובן הבית הכה מדובר.

כפי שטענתי קודם, השנה תחושתי היא, כי הבית כבר לא מרגיש צורך להיות נועז יותר מהמשתתפים ומקרין עוצמה ואיכות בלתי מתפשרת (מה שאיני יכול לומר על רוב המשתתפים). תשומת הלב לפרטים ובחירת החומרים הקפדנית מביאה לידי ביטוי תחכום רב ועם זאת מקוריות וייחודיות מפתיעה.

בשיחתי עם מיכאל, מעצב הבית, הסתבר לי כי חלק מהמוצרים שמופיעים בחלל בית האח כלל לא יוצרו בישראל. למען האמת, קצת מפריע לי שהבית הישראלי פונה ליצרנים בחו"ל ואינו מפרה את התעשייה המקומית שצמאה לעבודה ובעיקר לפרסום ופרגון. למרות שאנו רואים כי אין מאפיין עיצובי בולט שניתן להגדיר אותו ישראלי, מציע אני לך אח גדול קח לתשומת לבך לעונה הבאה.

ורד סלם, מנהלת קשרי אדריכלים בחברת "רשפים" אמרה לי, שהם כחברה יצרנית בארץ שואפים לשיתופי פעולה מעניינים, והשתלבות בבית האח סיפקה להם אפשרות ליצור ולפתח דלתות מקוריות שכולן יוצרו בישראל.
לסיכום, בית ישראלי, עיצוב ישראלי וכמובן חבורה ישראלית מעניינת במיוחד תלווה אותנו בחודשים הקרובים. צפייה נעימה.

עוד מהבלוג